DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Big Data
Big Data Firmy Informacje

Dlaczego nowoczesne firmy opierają się na operacjach Big Data w chmurze?

Czy zastanawialiście się, jak działają multi korporacje, mega hurtownie? Czy firmy te operujące danymi Big Data, używają zwykłych narzędzi takich, jak zwykli użytkownicy? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej jest zacząć od wyjaśnienia, co to są dane Big Data?

Big Data, dane, od milionów użytkowników

Zbiory danych trudne do przetwarzania, ze względu na ich olbrzymi rozmiar, będące kluczowe dla procesu podejmowania decyzji w firmie nazywamy danymi Big Data. Duża objętość, niestałość i zróżnicowanie multi baz danych sprawiają, że tradycyjne formy, metody analizy danych zawodzą.

Olbrzymia ilość informacji do przetwarzania wymaga użycia specjalnie do tego celu opracowanych narzędzi. Takimi jak nowoczesne wirtualnymi bazy danych Snowflake, pozwalające na analizę danych Big Data. Klasyczne serwerownie w dynamicznie rozwijających się firmach nie radzą sobie z wyszukiwaniem konkretnych danych. Dyski twarde przegrzewają się, a analizy trwają zdecydowanie za długo.
Mówiąc kolokwialnie nie dość, że są powolne, to często „wieszają się” nie gwarantują płynności zadanych operacji. W przypadku standardowych rozwiązań system jest po prostu za wolny. Nie daje też możliwości korzystania z bazy jednocześnie przez kilku osób. Korzystając z nowoczesnej bazy danych w chmurze, ten problem w ogóle nie występuje.

Nowoczesna forma zarządzania danymi w chmurze – Snowflake

Z Big Data w chmurze korzystają, a raczej opierają się na nich instytucje, uczelnie, banki, przedsiębiorstwa produkcyjne. To podstawa funkcjonowania tych firm, dla których liczy się przede wszystkim czas przetwarzania informacji. Szybka analiza to podstawa podjęcia właściwej decyzji dotyczącej, chociażby procesu produkcyjnego. W przypadku służby zdrowia stały dostęp do danych o pacjencie to podstawa postawienia właściwej diagnozy, zaplanowania leczenia.

Ważnym usprawnieniem pracy na dużych zbiorach danych, jest możliwość budowy algorytmów, które potrafią w mgnieniu oka dać konkretne wyliczenia z Big Data, przy wykorzystaniu zapytań SQL. Umożliwiają budowanie zaawansowanych raportów, tworzenie dynamicznych wykresów przy użyciu Tableau. Nowoczesne zarządzanie informacją opartą na Big Data wymaga odpowiedniego oczyszczenia, przygotowania danych. Big Data w chmurze pozwala na wykorzystanie narzędzia, rozwiązania ETL (np. Alteryx) celem uzyskania jak najdokładniejszych, pełnych informacji o przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *