DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Big data
Big Data Business Intelligence Firmy Informacje

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z narzędzi Business Intelligence?

Narzędzia Business Intelligence są wykorzystywane coraz częściej również w średniej wielkości firmach. Systemy te pozwalają na analizowanie danych ilościowych, ale również umożliwiają tworzenie prognoz, raportów opartych na analizie danych jakościowych.

Co można wyczytać przy użyciu systemów BI?

Systemy Business Intelligence umożliwiają śledzenie trendów w firmie, badanie oczekiwań klientów, w formie przystępnych do każdego użytkownika wykresów. Wykorzystują do tego celu nowoczesne narzędzie z obszarów informatyki analitycznej, jakim jest narzędzie Tableau (https://astrafox.pl/tableau-business-intelligence/). Jego podstawową przewagą nad dotychczas stosowanymi narzędziami jak np. systemy ERP, jest szybkość działania.

Co zyskujemy, decydując się na Business Intelligence?

Systemy do przygotowania danych do raportowania takie jak wspomniany Tableau to narzędzie, które umożliwia w jednej chwili stworzenie raportów, prognoz czy też wizualizacji dzięki metodzie „drag and drop” (przeciągnij i upuść). Dzięki możliwości połączenia różnych źródeł danych, takich jak MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics oraz Hadoop, skończył się czas mozolnego wpisywania danych w tabele, wielogodzinnego wyszukiwania powiązań między różnymi danymi. Przed erą technologii Business Intelligence praca analityka głównie składała się na przygotowaniu, niejednokrotnie wielodniowym badaniu źródeł danych, celem dokonania właściwej oceny problemu, prześledzenia zmian, trendów w przedsiębiorstwie. Obecnie wszystko dzieje się niemal w chwili zadania polecenia.

Czy korzystanie na co dzień z narzędzi BI jest trudne?

Wdrożenie narzędzi Business Intelligence nie jest skomplikowane i czasochłonne tak, jak w przypadku systemów zarządzania typu ERP. Wystarczy krótkie szkolenie Business Intelligence w formie warsztatów, dostosowane do wiedzy uczestników. Analityka wizualna jest niezwykle intuicyjna. Nauka narzędzi BI została opracowana zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Ci, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w poruszaniu się w analityce wizualnej, mogą skorzystać z dodatkowych szkoleń w formie kursów Tableau online, np. szkolenie Tableau Fundamentals w wersji online możliwe do odbycia dzięki platformie VOD bez względu na porę dnia i nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *