DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Technologie
Big Data Business Intelligence Firmy Informacje

Jakie zalety ma wdrożenie rozwiązań Business Intelligence w firmie?

O możliwościach nowoczesnego systemu zarządzania firmą w postaci narzędzi Business Intelligence mówi się ostatnimi czasy coraz więcej. Samo wdrożenie Business Intelligence jest dziecinnie proste i zajmuje niewielką ilość czasu. Można wdrożenie narzędzi BI pod analizę opisową i raportowanie (analizę przyszłych zdarzeń w firmie) połączyć z wybranymi odpowiednio do potrzeb szkoleniami systemu Tableau, bądź też na potrzeby analiz perspektywnej lub predykcyjne (czyli głównie analizowania przeszłych zdarzeń) przeprowadzić wdrożenie Data Science ze szkoleniem Alteryx.

Same wyniki przeprowadzanych badań, zestawień, prognoz są wykorzystywane na różnych szczeblach organizacji. Tableau, jako idealny system do raportowania danych wykorzystują pracownicy szeregowi, właściciele firm, jak i osoby zajmujące się koordynacją sprzedaży, działu produkcji.

Korzyści ze zastosowania Business Intelligence w procesie decyzyjnym

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom BI analitycy, osoby decydujące o przyszłości firmy mogą skupić się, poświęcić swoim obowiązkom, a nie, jak dotychczas, na zbieranie danych i ich odpowiednie sortowanie, przygotowanie pod analizę. Innowacyjnością w pewnym sensie jest możliwość jednoczesnego badania danych z różnych źródeł. Systemy takie jak Tableau pobierają i łączą dane między innymi z MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytic, czy platformą Hadoop i NoSQL.

Wszystko w jednym miejscu odpowiednio przeanalizowane

Nie dość, że w sposób przyjazny człowiekowi przekazują pełną wizualizację danych, analizę trendów czy monitoring odchyleń, to pozwalają np. na analizę efektywności konkretnych pracowników. Dzięki systemom Business Intelligence możliwe jest podejmowanie decyzji o przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym, co w porównaniu z analizą danych pracowników pozwala nie tyle kontrolować ich efektywność ile usprawnić pracę pionów decyzyjnych w firmie.

W porównaniu z tradycyjnymi bazami danych, narzędzia BI są przygotowane do zapisu ogromnych ilości różnorodnych danych. Mimo iż bywa, że do przetworzenia jest kilka terabajtów informacji, cały proces obliczeniowy trwa dosłownie sekundę. Dowiedz się więcej na https://astrafox.pl/tableau-business-intelligence/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *