DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Komputer
Big Data Business Intelligence Firmy Informacje

Na czym polega fenomen narzędzi Tableau?

Narzędziem najczęściej polecanym w ramach Business Intelligence są narzędzia Tableau. Ich główną zaletą jest sprawność, z jaką pozwala uporządkować nawet olbrzymie zasoby danych. Narzędzia Tableau składają się z kilku osobnych produktów, których specyfika pozwala maksymalnie dobrać możliwości analityki wizualnej systemu do potrzeb nie tylko danej branży, ale również sposobów zarządzania danymi.

Jakie są rodzaje rodziny produktów Tableau?

W ramach narzędzi Tableau mamy dostępnych na rynku 4 rodzajów narzędzi:

  • Tableau Prep – pozwala nie tylko przygotować dane do dogłębnej analizy, ale również pozwala ocenić jakość posiadanych zasobów informacyjnych firmy, dokonać w nich korekt, uzupełnić o dane z innych źródeł celem maksymalnego usprawnienia analiz jakościowych. Dzięki dwóm modułom pozwala na budowanie przepływów danych i monitorowania praz zarządzania przepływami w firmie. Co ważne wprowadzone zmiany są widoczne natychmiast po ich wprowadzeniu, bez ze względu na rozmiar bazy danych, a wygenerowane analizy mogą być dzięki temu przygotowane od ręki.
  • Tableau Desktop – idealne narzędzie, które umożliwia tworzenie nie tylko atrakcyjnych wizualizacji automatycznie po upuszczeniu danych objętych badaniem, ale od ręki wskazuje wszelkie wskazówki, odchylenia, trendy w badanych zakresach
  • Tableau Server – pozwala na tworzenie nowoczesnych raportów zarządczych, które umożliwiają przeprowadzanie zdalnych konferencji narad, konferencji z możliwością dokonywania korekt raportów, jednocześnie na wszystkich kontach użytkowników, a także pozwalają na, prognozowanie efektów zmian poszczególnym użytkownikom.
  • Tableau Embedded – łączącej możliwości Tableau z Java Script API, czyli pozwala jednocześnie wykonywać wszelkiego rodzaju analizy wizualne, dodatkowo umożliwiając zarządzenie własnymi produktami.

Jakie korzyści przynosi technologia Tableau?

Korzyścią, o której ni można nie wspomnieć jest spójność Tableau z Excelem, plikami tekstowymi i Accessem. Tableau pozwala przy pomocy analityki wizualnej przełożyć skomplikowane, większości nic niemówiące kolumny danych w przejrzyste wykresy, raporty. System Tableau znalazł zastosowanie w wielu branżach. Ceniony jest przez ekonomistów, analityków, kadr menedżerskich, a także lekarzy, naukowców, dziennikarzy czy urzędników państwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *