DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Big data
Big Data Business Intelligence

Nowoczesna firma: Zawansowane analizy dzięki systemowi Alteryx

Coraz częściej słyszymy, że otaczające nas firmy pracują na danych Big Data, że korzystają z różnego rodzaju narzędzi, oprogramowani, które pozwalają przetworzyć ogromne ilości danych na potrzeby decyzyjne właścicieli firm, czy dyrektorów produkcyjnych firm. Analitycy dwoją się i troją, aby posiadane dane przedstawić w raporcie zarządczym w możliwie jak najbardziej przejrzysty i zrozumiały sposób.

System do raportowania danych – Alteryx

Wdrożenie Alteryx w firmie pozwala nie tylko analitykom ułatwić wykonywanie ich codziennych obowiązków. To narzędzie, które pozwala przeprowadzić wielowymiarowe analizy rentowności. Analizy przeprowadzane przy pomocy Alteryx są niezwykle miarodajne, dokładne, pozwalają wykonać je, łącząc różne źródła danych. Można również przygotować specjalistyczne raporty zarządcze nie tylko danych produktów, ale również projektów. Raportowanie projektów uwzględnia wszelkie koszy bezpośrednie jak koszty materiałów, pracy, koszty wspólne w przypadku analizowania wspólnych projektów.

Nowy wymiar zarządzania

Alteryx to narzędzie do analiz procesów ETL i zaawansowanych analiz danych Big Data, pozwalające oszczędzić mnóstwo czasu na przygotowanie raportów, sprawozdań i analiz. Jeśli przyjmiemy, że dotychczas analitycy 80% swojego czasu poświęcali na zbieranie danych, ich odpowiednie przetworzenie, przygotowanie do właściwej analizy, która zwykle nie zabierała im więcej niż 20% czasu pracy, dzięki Alteryx cały proces analityczne trwa kilka godzin, a nie dni, czy tygodni w przypadku olbrzymich baz analiz do przeanalizowania. Na wdrożenie Alteryx w swoich firmach zdecydowały się między innymi takie znane firmy jak Ford, McDonald’s, Unilever, czy BNP Paribas i BBC.

Raportowanie z Alteryx jest intuicyjne, proste a dzięki funkcjonowaniu opartym na zasadzie technologii „drag and drop” jest też szybkie. Przenoszenie czy to na zasadzie dodawania danych do analiz, czy ich usuwanie jest możliwe dla każdego. Użytkowanie Alteryx już po wstępnym szkoleniu, kursie Alteryx online pozwala wykonywać podstawowe operacje w systemie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *