DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Firma
Big Data Business Intelligence Firmy Informacje

Prowadź firmę w chmurze – zyskaj przewagę dzięki wdrożeniu bazy Snowflake

Nowoczesne prowadzenie firmy opiera się na analityce wizualnej, która możliwa jest, dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań Business Intelligence, a także właściwym umiejscowieniu danych firmy, które byłyby dostępne z jednego miejsca, a także pozwalały na śledzenie ich w czasie rzeczywistym dużej ilości danych pochodzących z różnych źródeł. Mowa tu zatem o danych Big Data w chmurze, którymi zarządzanie umożliwia baza Snowflake.

Jeśli prowadzimy firmę produkcyjną, usługową, czy to w formie stacjonarnej, czy np. sklepu internetowego zależy nam na jak najlepszym poznaniu profilu naszego klienta. Tylko rozpoznanie jego potrzeb, pozwala na stworzenie oferty, która trafi w samo serce potrzeb naszych klientów.

Snowflake nie nakłada limitu użytkowników

Wdrożenie Snowflake w firmie pozwala analizować różnego rodzaju dane w czasie rzeczywistym. Co jest istotne, nie nakłada na firmę, tak, jak inne narzędzia analityczne limitu aktywnych użytkowników. Nie dość, że można ją w pełni zintegrować z profilem działalności przedsiębiorstwa, to pozwala na błyskawiczne przetwarzanie nieskończonej ilości danych bez „zamulania dysków”, przegrzewania serwerów, wieszania się systemu. Dodatkowo jednocześnie na wdrożonej bazie Snowflake może pracować wielu użytkowników. To świetne rozwiązanie dla firm, które mają rozproszone po całym kraju, a niekiedy i Europie oddziały firmy. Wykorzystując bazy danych w chmurach, takie jak ta, można przeprowadzać konferencje online bez ryzyka dezorganizacji działalności firmy wynikających z koniczności odbycia podróży służbowej przez pion zarządzający.

Pełna integracja z nowoczesnymi systemami raportowymi

Zaletą pracy opartej na bazie Snowflake jest możliwość obniżenia kosztów analiz danych firmy. Brak konieczności budowy serwerowni, nadzorowania jej poprawności funkcjonowania jest już olbrzymim zastrzykiem gotówki dla przedsiębiorstw. A dodatkowo dzięki obsłudze zapytań SQL, możesz jeszcze usprawnić analizę danych swojej firmy, decydując się na narzędzia do raportowania takie jak Tableau, czy też programy ETL, takie jak Alteryx, pozwalających na dokonywanie przeliczeń w bazie analitycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *