DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Statystyka
Business Intelligence Firmy

Tableau – badanie wskaźników efektywności (KPI) i modne wizualizacje danych

Badanie efektywności z użyciem Tableau w przedsiębiorstwie pozwala na sprawdzenie podjętych decyzji, czyli stwierdzić opłacalność poniesionych środków finansowych na poprawę funkcjonowania firmy. Jest bowiem niezwykle istotne z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem, aby wytworzenie danego produktu, czy wykonanie usługi było możliwe na zadanym poziomie efektywności. Kontynuowanie produkcji na niskim poziomie może przyczynić do spadku dochodów firmy, a nawet upadku przedsiębiorstwa.

Tableau analiza wskaźników efektywności na potrzeby różnych branż

W przypadku badania KPI przy użyciu systemów Tableau, mamy pewność, że będą to obliczenia całkowicie dobrane do charakteru, profilu naszej firmy. Możliwość całkowitego spersonalizowania obliczeń KPI w Tableau, pozwala stworzyć elastyczną analizę wskaźników efektywności. Mówiąc bardziej obrazowo, jako jedno z nielicznych narzędzi Business Intelligence Tableau pozwala w czasie rzeczywistym badać zależności „co jeśli”.

Określ cele strategiczne dzięki nowoczesnym narzędziom Business Intelligence

Określanie celów strategicznych w firmie zawsze obarczone jest pewnym poziomem błędu. Stosowanie narzędzi, które analizują dane przedsiębiorstwa z różnych źródeł, tak jak Tableau minimalizuje ryzyko niewłaściwego określenia celów strategicznych firmy. Wygenerowane z systemu Tableau wskaźniki KPI, pomagają w ocenie bieżącej kondycji przedsiębiorstwa i efektywnego zarządzania nim. Tableau umożliwia przeprowadzanie przejrzystych i zrozumiałych dla każdego analiz wizualnych, zamiast mało obrazowych danych tabelarycznych, do których przyzwyczaił nas np. Excel.

Pod względem możliwości prezentacyjnych Tableau nie ogranicza się jedynie do wykresów słupkowych i liniowych. Pozwala w zależności od założonych celów analitycznych dobrać właściwy sposób prezentacji danych spośród: wykresu typu Bullet Graph (przestawiający linie referencyjne i wykresy słupkowe), wykresu pie chart i donut chart (idealnych do prezentacji wyników procentowych, proporcji), buble chart, czy też wizualizacji typu scatter plot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *