DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Statystyka
Business Intelligence Firmy

Tableau – badanie wskaźników efektywności (KPI) i modne wizualizacje danych

Badanie efektywności z użyciem Tableau w przedsiębiorstwie pozwala na sprawdzenie podjętych decyzji, czyli stwierdzić opłacalność poniesionych środków finansowych na poprawę funkcjonowania firmy. Jest bowiem niezwykle istotne z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem, aby wytworzenie danego produktu, czy wykonanie usługi było możliwe na zadanym poziomie efektywności. Kontynuowanie produkcji na niskim poziomie może przyczynić do spadku dochodów firmy, a nawet upadku przedsiębiorstwa.

Tableau analiza wskaźników efektywności na potrzeby różnych branż

W przypadku badania KPI przy użyciu systemów Tableau, mamy pewność, że będą to obliczenia całkowicie dobrane do charakteru, profilu naszej firmy. Możliwość całkowitego spersonalizowania obliczeń KPI w Tableau, pozwala stworzyć elastyczną analizę wskaźników efektywności. Mówiąc bardziej obrazowo, jako jedno z nielicznych narzędzi Business Intelligence Tableau pozwala w czasie rzeczywistym badać zależności „co jeśli”.

Określ cele strategiczne dzięki nowoczesnym narzędziom Business Intelligence

Określanie celów strategicznych w firmie zawsze obarczone jest pewnym poziomem błędu. Stosowanie narzędzi, które analizują dane przedsiębiorstwa z różnych źródeł, tak jak Tableau minimalizuje ryzyko niewłaściwego określenia celów strategicznych firmy. Wygenerowane z systemu Tableau wskaźniki KPI, pomagają w ocenie bieżącej kondycji przedsiębiorstwa i efektywnego zarządzania nim. Tableau umożliwia przeprowadzanie przejrzystych i zrozumiałych dla każdego analiz wizualnych, zamiast mało obrazowych danych tabelarycznych, do których przyzwyczaił nas np. Excel.

Pod względem możliwości prezentacyjnych Tableau nie ogranicza się jedynie do wykresów słupkowych i liniowych. Pozwala w zależności od założonych celów analitycznych dobrać właściwy sposób prezentacji danych spośród: wykresu typu Bullet Graph (przestawiający linie referencyjne i wykresy słupkowe), wykresu pie chart i donut chart (idealnych do prezentacji wyników procentowych, proporcji), buble chart, czy też wizualizacji typu scatter plot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *