DaneWChmurze.pl

Poznaj nowoczesne narzędzia z kategorii business intelligence.

Firma
Big Data Business Intelligence Firmy Informacje

W czym technologia Tableau jest pomocna dla firm pracujących na SAP ERP?

Business Intelligence umożliwia natychmiastowy wręcz dostęp do danych z różnych źródeł. Wszystko dzieje się tu i teraz, bez konieczności wykonywania żmudnych dodatkowych obliczeń. Sprawia, że efektywność zarządzania jest na wysokim poziomie, a sam proces planistyczny przebiega kilkukrotnie szybciej, dając możliwość osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, firmom pracującym systemami BI.

Systemy Tableau to przejrzystość danych.

W przypadku dotychczasowych narzędzi analitycznych takich, jak systemy SAP ERP opartych na serwerach stacjonarnych, wraz ze wzrostem ilości danych do przetworzenia, zatraca się łatwość zrozumienia posiadanych o firmie danych. Dyski twarde, które powinny radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nim nowoczesne zarządzenie firmą, nie nadążają nad przetwarzaniem stale rosnących ilości informacji do przeanalizowania. Właśnie na pomoc firmom, które każdego dnia opierają swą działalność na śledzeniu danych Big Data w swoich firmach, stworzono nowoczesne bazy danych w chmurze, takie jak systemy Tableau. Przyjazny interfejs użytkownika, proste intuicyjne działanie, oparte na zasadzie drag and drop sprawia, że nie dość, że cały proces generowania wyników jest naprawdę szybki, to nasze dane przedstawione są w formie łatwych do zrozumienia raportów, grafik, wykresów.

Tableau umożliwia łączenie danych ERP z innymi źródłami

Korzyścią z podjęcia pracy na systemach Tableau, którą zaobserwujemy od pierwszych chwil pracy z „oprogramowaniem”, będzie możliwość łatwego łączenia różnych źródeł danych w czasie rzeczywistym. Tableau działając online, nie dość, że nie obciąża serwerów, to umożliwia prowadzenie zdalnych narad, analiz z jednoczesnym uczestnictwem, śledzeniem zmian przez wielu użytkowników. W przypadku konieczności zbadania olbrzymich ilości danych z systemu ERP cały proces potrzebny do zaimportowania danych, zbudowania podstaw do analiz przy użyciu systemu Tableau trwa kilka, kilkanaście minut, a nie dni. Nic nie trzeba konwertować, kombinować, konfigurować. Można przerw na przeliczenie wprowadzonych zmian analitycznych można dokonywać wszelkich wizualizacji i optymalizacji funkcjonowania firmy w czasie rzeczywistym. Tableau to złoty środek, pozwalający połączyć planowanie zasobów firmy (ERP) z analizą biznesową (Tableau) celem optymalizacji decyzji, produkcji, zwiększenia konkurencyjności firmy. Zobacz więcej na https://astrafox.pl/zastosowanie-tableau/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *